Søk
Snarveier
  • Utskriftsvennlig versjon SkilleTegn
  • Søk SkilleTegn
  • Tips en venn SkilleTegn
  • Kontakt oss SkilleTegn
  • Lag PDF SkilleTegn
  • Legg til favoritter
Kultur og fritid i Lurøy
InfoPublisert 25.01.2008
Kvarøy
Naturens skaperverk har vært rundhåndet med vår kommune, og gitt oss et utall av maleriske motiver. Kommunen består av fastland og stort antall øyer, hvor folket bor spredt i små bygdesamfunn. De knapt 2000 innbyggerne i kommunen fordeler seg på øyer og fastland med en fordelingsprosent på rundt 60/40 %.
Les mer | Arkiv
Felles kulturmidler - utlysning!
InfoPublisert 19.08.2010
O/L sangkor hadde konsert i Bodø Kunstforening

Hvert år deler Lurøy kommune ut felles kulturmidler til lag og foreninger som arrangerer aktiviteter, enten for flere kretser, med deltakelse fra flere av kommunes kretser, eller med aktiviteter som på et eller annet vis profilerer Lurøy kommune

Les mer | Arkiv
Liv-Lagaprisen
InfoPublisert 17.11.2009

Lurøy kommune har i kommunestyremøte den 28.10.09 opprettet Liv-Lagaprisen.  Liv-Lagaprisen er en sammenslåing av kultur-, næring- og byggeskikkprisen, og skal gis som en påskjønnelse for bidrag til å øke trivselen og aktiviteten i Lurøy kommune. 

Kulturkalender
InfoPublisert 13.10.2009
Kulturhelg på Sleneset

I sommerhalvåret opplever vi ofte spørsmål om aktiviteter rundt omkring i Lurøy, både fra aviser og fra privatpersoner. Behovet for en felles kulturkalender er udiskutabelt, og på websidene til Lurøy kommune er det mulighet for at lag og foreninger (organisasjoner) i Lurøy skal kunne registrere seg, og legge ut sine aktiviteter. Hensikten med dette er å forsøke å få til en kulturkalender, som viser de ulike kulturarrangementene som skjer rundt i hele Lurøy.

Bibliotekets interaktive tilbud
InfoPublisert 04.06.2008
Biblogo
På Internett er biblioteket i Lurøy åpent når du ønsker det.
Lurøy tar vare på historien
InfoPublisert 04.06.2008
Lansering lokalhistorisk nettsted 3
Fredag 30.mai lanserte Lurøy bibliotek og Lurøy kulturavdeling Lurøys lokalhistoriske nettsted. Rundt 60 mennesker har over lang tid bidratt med tekst og bilder, og disse ble invitert til lanseringen av nettstedet. Ikke alle hadde mulighet til å komme, men alle med historiske interesser møtte opp, og historielaget i Lurøy skal nå revitaliseres.
Kontaktinformasjon
_
_
Lurøy kommune
Rådhuset
8766  Lurøy
 
postmottak@luroy.kommune.no
 
 
Telefon : 75091500
Faks : 75091508
Org.nr. : 940 667 852
Kontonr. : 4516.14.45618
Kommunenr. : 1834
_
Åpningstid : 08.00-15.00/16.00
Hva skjer?
Kommende hendelser
Levert av ACOS AS
Ordfører Carl Einar Isachsen jr      Rådmann Anna P. Aakre