Viktig informasjon om fastlege

Lurøy legetjenesten registrerer at veldig mange av innbyggerne i Lurøy står oppført med feil fastlege. Alle oppfordres til å bytte til rett lege, som jobber der du bor
 

Slik bytter du fastlege digitalt:

Illustrasjon av legebytte - Klikk for stort bilde Bildet er generert av Microsoft Copilot
  1. Logg inn: Gå til Helsenorge.no og logg inn med din elektroniske ID (f.eks. BankID).
  2. Finn tjenesten: Naviger til «Bytte fastlege»-siden. Du kan søke etter denne funksjonen.
  3. Søk etter leger: Søk etter fastleger i den kommunen du ønsker.
  4. Filtrer og velg: Bruk filtre for å finne ledige plasser og leger som snakker språket du foretrekker.
  5. Bekreft byttet: Velg legen og bekreft byttet. Du vil få en bekreftelse på når byttet trer i kraft. 
Oversikt over hvilke leger som jobber hvor
Lovund legekontorSleneset legekontorOnøy legekontorAldersund legekontor
Kristin SteensenKristin SteensenKine LillevikKine Lillevik
Kine LynumKine LynumTorkil BreckTorkil Breck
Anna Knapstad (vikar Mona Alvestad til 1.3.2026))Anna Knapstad (vikar Mona Alvestad til 1.3.2026))Arne Martin Annsberg (vikar Kine Lillevik til 1.3.2026)Arne Martin Annsberg (vikar Kine Lillevik til 1.3.2026)

Ber de som ikke får til å bytte selv om å få hjelp fra pårørende. I ytterste konsekvens kan pasienter bli nødt til å reise til det kontoret hvor fastlegen de står oppført med jobber. Dette er ikke en god løsning.
På forhånd takk for hjelpen